Almin Shaqiri pjese e koncertit ne Zvicer

  • Post category:Lajmet

Almin Shaqiri do te jete pjese e koncertit te kengetarit Mevlan Kurtishi i cili do te mbahet ne Zurich te Zvicres me date 29 Mars 2020. Kengetari Mevlan Kurtishi ka publikuar albumin e tij te ri i cili titullohet “Nje kujtim i sofres Shqipetare” ku pjes e tij eshte edhe vendasi yne Almin Shaqiri. Almini perveq dueteve ne kete projekt ai gjithashtu ka nje kenge solo e cila titullohet “Po i bjen era rete e zeza”. Almini ne mesin tone njihet per zerin e tij te mrekullueshem. Me poshte mund te degjoni kengen e re dhe disa te tjera nga Almin Shaqiri.
Lokacioni ku do te mbahet koncerti: Theater Spirgarten, Zürich, CH
Per me teper info rreth biletave ketij koncerti shikoni posterin dhe linkun me poshte.

http://www.eventfrog.ch/mevlankurtishi